Yıldız ODS, otomatik depolama sistemleri ürünleri üretmekte ve geliştirmektedir. Otomatik depolama sistemi, raflara veya gözlere koyulan ürünlerin daha az bir alanda düzenli yerleştirilmesi, alan tasarrufu sağlanması, ihtiyaç duyulan ürünün hızla bulunması, ürün kaybının engellenmesi ve stokların takibi gibi önemli avantajları vardır.

Şirketimiz, ihtiyacınız olan sistemler için çözümler üretebilmektedir. Otomatik depolama sistemi fabrikamızla üretici olarak faaliyet göstermekteyiz.

OTOMATİK DEPOLAMA SİSTEMİ ÜRÜNLERİMİZ

 • YILDIZ DLD Lift: Dikey Depolama Sistemi kapalı bir sistem olup bilgisayar kontrollü bir asansör yardımı ile tepsilerin ilgili kata çıkarılması ve otomatik olarak tepsinin yuvaya sürülüp ve alınması mantığı ile çalışır. Bu sistemde tepsiler cihazın her iki tarafına dikey şekilde depolanır. Modüler yapısı sayesinde yükseklikler sonradan değiştirilebilir. Yükseklik göz önüne alındığında kapladığı taban alanına kıyasla sıradan sistemlere göre %85 tasarruf sağlar. YILDIZ DLD LİFT Dikey Depolama Sistemi, üretim, ticaret, perakende satış ve depo alanlarında sayısız depolama ve temin uygulamaları için geliştirilmiştir. Depo alanının optimum şekilde kullanılması, esnek ve etkin depolama stratejileri ve güvenlik gibi hususlar YILDIZ DLD LİFT sistemini eşsiz bir depolama çözümü haline getirmektedir.
 • YILDIZ DKD Karusel: Döner Raf çalışma şekline dayanan YILDIZ DKD, depolanan ürünlere hızlı ve sorunsuz erişim sağlayan otomatik dikey karusel depolama sistemidir. YILDIZ DKD sıkça kullanılan ürünler için uygundur, hem sağa hem sola dönüş yapabilen sistem en kısa yoldan ürüne ulaşmanızı sağlamaktadır. Sistemin işleyişi PLC ile kontrolü sağlanmaktadır. Ürünlerin depolanması ve alınması dikey zincirli döngüler üzerine monte edilmiş ve raf adı verilen hareketli taşıyıcılar ile sağlanır. YILDIZ DKD minimum tabanda maksimum verimliliğe ulaşma imkânı sağlar. Her bir YILDIZ DKD bağımsız bir çözüm olarak kullanılabilir ya da bir ağ sistemine bağlanabilir ve böylece üstün verim, esneklik ve bağımsızlık sunar.
 • YILDIZ Maksi: Maksimum 12 Çekmeceli raf ve 768 kilitli göz ile daha çok küçük ürünleri depolamada kullanılan YILDIZ MAKSİ farklı derinlik ve göz büyüklüğü seçenekleri sunulmaktadır. Teleskopik raylar sayesinde tam açılan çekmeceler maksimum 125 kg yük taşıma kapasitesine sahiptir. iç gözleri müşterinin isteğine göre boyutlandırılabilmektedir.
 • YILDIZ Mini: Kademeli olarak açılan çekmece yapısı sayesinde ürünlerin tek tek alınmasına imkan sağlayan otomatik depolama sistemidir. Maksimum 102 raf, 1326 kilitli göz seçeneği sunmaktadır. Özellikle küçük ve pahalı ürünlerin depolanması için elverişli bir sistemdir. YILDIZ Software ile kullanılan bu makine sayesinde kıymetli ürünlerin güvenliği ve stok tutarlılığı sağlanmış olunur. Kesici takımlar kuyumculuk, elektronik ve savunma sanayi ürünlerinin depolanmasında tercih edilmektedir.
 • YILDIZ ADS: Otomatik Dolap Sistemi orta ölçekli ürünlerin depolanmasını sağlayan bilgisayar kontrollü otomatik açılır kapaklı dolap sistemidir. Tek bir modülde maksimum 16 kilitli dolap gözü bulunmaktadır. Talaşlı imalat sektöründe tutucu takımların depolanması için teleskopik raylı çekmece sistemi sayesinde tek gözde 18 tutucu takım depolanabilmektedir. YILDIZ Software ile kontrol edilen YILDIZ ADS tek bir kontrol ünitesi ile birden fazla makine ile haberleşebilir, bu sayede istenilen kadar ek modül ilave edilebilir.
 • YILDIZ O: Artan müşteri talepleri doğrultusunda maksimum 2340 kilitli göz hacmine çıkarılmış olan YILDIZ O depolama sistemi küçük ölçekli ürünlerin depolanması için mükemmel bir çözümdür. Ebat ve göz sayısı ile sınıfında eşsiz olan YILDIZ O depolama sistemi farklı göz büyüklükleri seçeneği ile de müşteriye eşsiz çözümler sunmaktadır. Tamamen yerli üretimimiz olan YILDIZ O çok farklı sektörlere hitap etmektedir. Kesici takım, iş güvenliği ekipmanları, ilaç ve medikal ürünler ve kıymetli her ürünün depolanarak kontrol altına alınması sayesinde çok kısa sürede kendini amorti etmektedir.
 • YILDIZ AS/RS: (Automated Stroge / Retrievel System) otomatik depolama ve boşaltma sistemi. Otomatik depo sistemi teknolojisi ile bilgisayar kontrollü taşıyıcı robotlar; yüklerinizin raflarda depolanması, düzenlenmesi, boşaltılması, sipariş toplama vb. süreçlerinizi yönetirler. AS/RS sistemleri birçok sistemin özelliklerini barındıran modern depolama sistemidir. YILDIZ AS/RS otomatik depo sistemi yüksek irtifa depo rafları ile kullanılır. Bu rafların yüksekliği 40 metreye kadar uzanabilir. İhtiyaca göre bu raf sistemleri, büyük hacimli ve ağır yükler için ya da küçük ve orta hacimli yükler için farklı tasarlanabilir. Kısaca YILDIZ AS/RS, istenilen malzemeleri yükleme noktasından alan depolayan ve istendiğinde geri getiren belli bir otomasyon seviyesindeki makineler grubu ve kontrol ünitesi olarak tanımlanabilir.

Otomatik depolama sistemlerini 4 farklı kategoride değerlendirebiliriz:

 1. Dikey Depolama Sistemleri: YILDIZ DLD Lift, YILDIZ DLD Karusel
 2. Akıllı Depolama Sistemleri: YILDIZ Maksi, YILDIZ Mini, YILDIZ ADS, YILDIZ O
 3. Döner Depolama Sistemleri: YILDIZ O
 4. Otomatik Dikey Paletli Depolama Sistemleri: YILDIZ AS/RS

En Yaygın Depolama Sistemleri Talepleri

Kesici Takım Depolama Sistemi: Seramikler (CC), Sermetler (CT), Elmaslar (N), Kaplamalı Sinterlenmiş Karbürler (GC), Sinterlenmiş Karbürler (C), Kübik Boron Nitrür (CBN), Yüksek Hız Çeliği (HSS), Çok Kristalli Elmas (PCD) vb depolama sistemi.

Kişisel Koruyucu Donanım Depolama Sistemi: Cilt Koruyucuları, El ve Kol Koruyucuları, Baş Koruyucuları, Solunum Sistemi Koruyucuları, Vucut Koruyucuları, Göz ve Yüz Koruyucuları, Gövde ve Karın Bölgesi Koruyucuları, Ayak ve Bacak Koruyucuları, Kulak Koruyucuları vb depolama sistemi.

Eldiven Ve Maske Depolama Sistemi: Özel koruyucu eldivenler; makinelerden, kimyasallardan, elektrik ve ısıdan koruyan eldivenler. tek parmaklı eldivenler, parmak kılıfları, kolluklar, ağır işler için bilek koruyucuları, bileklik, parmaksız eldivenler, koruyucu eldivenler vb depolama sistemi.

Medikal Ve İlaç Depolama Sistemi: analjezikler, antibiyotikler, antiinflamatuarlar, antidepresanlar, anabolikler, anestetikler, vb depolama sistemi.

Elektronik Ekipman Depolama Sistemi: Sektöre özel kullanılan elektronik ekipmanlar depolama sistemi.
El Aletleri Depolama: Pense, maket bıçağı, kablo soyma pensi, çakı, yan keski, kargaburun lastik veya metal çekiç, demir vb depolama sistemi.

İş Güvenliği Ekipmanları Depolama Sistemi: baretler, boneler,kepler, iş ayakkabısı, iş çizmesi, iş botu, toz ve gaz maskeleri, koruyucu iş eldivenleri, iş gözlükleri, yüz siperlikleri, kaynak maskeleri, iş elbiseleri, emniyet kemerleri, iş yelekleri, iş önlükleri, kulak tıkaçları, kulaklıklar, krem ve merhemler vb depolama sistemi.

Mühimmat Depolama Sistemi: Tabanca, el bombaları, mayınlar vb depolama sistemi.

Mücevherat Depolama Sistemi: Yüzük, bilezik, kolye, küpe vb depolama sistemi.

Mastar ve Aparat Depolama Sistemi: Vida Kalem Mastarları, elektronik kontrol aparatları., Çatal Mastarlar, Konik Mastarlar, Profil Mastarları, solexler, Johnson Mastarları, mekanik kontrol aparatları., Tampon Mastarlar, pnomatik kontrol aparatları, Silindirik Mastarlar, Kalınlık Mastarları, Prizmatik Mastarlar, Vida Mastarları vb depolama sistemi.

Etiketler: Yatay Karusel, Shuttle, Döner Depolama Sistemleri, Lastik Karuseli, Mobile Racks, Dikey Döner Depolama Sistemi, Akıllı Raf sistemleri, Otomatik Depolama Sistemi, Dikey Karusel, Lift Sistemleri, Akıllı Dosya Depolama Sistemi, Çekmeceli Depolama Sistemi, Akılı Depolama Sistemleri, KKD Depolama Çözümleri, Asansörlü Depolama Sistemleri, Karosel, Halı Karuseli, Dikey Döner Depolama ve Alma Sistemi, Dikey Askılı Ürün Karuseli, , ASRS(Automated Storage/RetrievalSystem), Mobil Raf, ASSR Depolama, ASRS Sistemleri, Dikey Depolama, Otomatik Depolama, Kablo Karuseli, Modüler Eksenli Depolama ve Alma Sistemi, Takım Depolama Ve Çekmeceli Depolama, Otomatik Depolama ve Alma Sistemi, Raf Ve Depo Otomasyon Sitemleri, Dikey Lift, Kilitli Göz, Vertical Carousel, ASRS, Depo Yönetim Sistemi,