YILDIZ AS/RS Otomatik Depolama ve Boşaltma Sistemi
Yıldız AS/RS

YILDIZ AS/RS

YILDIZ AS/RS (Automated Stroge / Retrievel System) otomatik depolama ve boşaltma sistemi. Otomatik depo sistemi teknolojisi ile bilgisayar kontrollü taşıyıcı robotlar; yüklerinizin raflarda depolanması, düzenlenmesi, boşaltılması, sipariş toplama vb. süreçlerinizi yönetirler. AS/RS sistemleri birçok sistemin özelliklerini barındıran modern depolama sistemidir. YILDIZ AS/RS otomatik depo sistemi yüksek irtifa depo rafları ile kullanılır. Bu rafların yüksekliği 40 metreye kadar uzanabilir. İhtiyaca göre bu raf sistemleri, büyük hacimli ve ağır yükler için ya da küçük ve orta hacimli yükler için farklı tasarlanabilir. Kısaca YILDIZ AS/RS, istenilen malzemeleri yükleme noktasından alan depolayan ve istendiğinde geri getiren belli bir otomasyon seviyesindeki makineler grubu ve kontrol ünitesi olarak tanımlanabilir.

Yıldız AS/RS

YILDIZ AS/RS Otomatik Depolama ve Boşaltma Sistemi

Verimli, modüler ve kolayca genişletilebilir sistem istenilen derinlikte ve uzunlukta kullanılabilmektedir. Depolama ve sevkiyat işlemlerinde; dar alanlarda yüksek depolama ile depo hacminin maksimum performans ile kullanılmasına, çalışmanın minimum hasar, işgücü ve sıfıra yakın hata oranı ile yapılmasına olanak sağlamaktadır. Tam stok güvenilirliği ve yüksek performans bu tür sistemlerin temel özellikleridir. Depo alanının her bir noktası sistem tarafından barkodlar ve sensörler tarafından algılanır. Bu sistemin çalışabilmesi için bütün bilgilerin sistemde olması önemlidir. Bu sistem küçük elektronik parçaların depolanmasından büyük variller ve paletlerin depolanmasına kadar geniş bir uygulama alanı sunmakta ve havacılık, otomotiv, metal işleme, savunma sanayi, ecza deposu, gıda, yedek parça depoları, lojistik sektörü gibi birçok sektörde çözüm sunmaktadır.

YILDIZ AS/RS Takım ve Ürün Yönetim Sistemini, Kesici takım, İş Güvenliği Ekipmanları, Elektronik Ekipmanlar, Mühimmat, Mücevherat, Mastar ve Aparat, İlaç, Endüstriyel Ekipmanlar, Bilgisayar Ekipmanları, Anahtar vb. birçok ürün depolanmasında kullanabilirsiniz.

YILDIZ AS/RS Otomatik Depolama ve Boşaltma Sistemi Genel Avantajları
“Üretimden sevkiyata” giden döngünün mükemmel şekilde tamamlanması
Proses kalitesinde anında iyileştirme
Ürün akışında artan verimlilik ve güvenlik
Geri ödeme süresi garantisi ile işçilik maliyetlerinde önemli azalma
Tesis alanının daha iyi kullanımı
40 Metre yüksekliğe kadar raf kullanımı
Tam zamanında veri izleme ile tüm taşıma akışları üzerinde gerçek zamanlı kontrol
Daha temiz, daha düzenli ve daha verimli üretim ve depolama ortamı
Kolay ve sorunsuz süreç sayesinde motivasyonu yüksek personel.
YILDIZ AS/RS Otomatik Depolama ve Boşaltma Sistemi Kullanım Alanları
Lojistik, Kargo Şirketleri
Otomotiv, Otomotiv Yan Sanayi
Uçak ve Uzay Sanayi
İlaç sektörü
Dağıtım depoları
Hava kargo işletmeleri
Beyaz eşya / elektronik ürün depolama
Tekstil Sanayi